2 avaliações para Rocky Mountain Chocolate Factory Warehouse
Não exige registro
Denise W.
Classificação do local: 1 Vallejo, CA
My daughter purchased 3 apples and a box of I love Lucy chocolates, Haven’t ate the chocolate but the 3 apples were nasty and spoiled. Trying to figure out to tell her not to purchase from this store again. WHAT A BIGRIPOFF.
Tak K.
Classificação do local: 2 Campbell, CA
I had a small box of chocolates from this business at my company’s holiday party. It contained four of them, and none of them was noticeably better than what you get from Hersey’s. Definitely not as good as See’s. They just don’t have the depth and aroma in taste that are distinguishable. Then I found out from their website that their 1lb chocolate assortment with 28 chocolates costs $ 18.50. So that means four chocolates would cost about $ 2.50. It’ll most likely be $ 3 for a package. $ 3 for ordinary four chocolates? I’m not flattered. So while I’m definitely happy that my company gave me these complimentary chocolates, I personally wouldn’t buy a box. I’ll stick with See’s, and Hersey’s for its cheap alternative.