The reviews about it being expensive for ice-cream are all correct. I bought 3 medium sundaes and it cost just over $ 24.00. For everyone to build there own sundae and to do this once a year while on vacation is worth it. The ice cream was great and the medium was more than enough(should have ordered the small). Because of the cost I wouldn’t make this a weekly ice cream stop but once a year is worth it. The antiques in the building were fun too look at, the choices for toppings were great, it was clean and the employees were very friendly. If you want to splurge a little for ice cream then this is the place to go.
Denis D.
Classificação do local: 3 Leonia, NJ
Good ice cream. Two small cones $ 7.17. Got reprimanded for trying to put jimmies(sprinkles) on my ice cream. Was told they are reserved for sundaes only.
Everyone said this place was expensive… And it was. But I’d do it again. They have playground equipment outside for small kids, which is a definite plus. The way it works is if you get a sundae you get one go around on the topping bar, which has your standard stuff: marshmallow cream, hot fudge, oreos, mini gummy bears, etc, you get the idea. My kid ordered a medium cone and got a mountain of ice cream, so a small is definitely good for them. I kind of wonder what a large would look like! The parking area made it look deceptively busy. Most of the patrons were outside on the playground equipment. Just something to keep in mind if you’re like me and fear lines :)